Korzyści z posiadania kota!

Właściciele kotów zapewne nie wyobrażają już sobie życia bez swoich pupili. Niemniej, mogą się jeszcze bardziej podbudować, ponieważ jak się okazuje, posiadanie kota niesie ze sobą wiele korzyści dla naszego zdrowia oraz samopoczucia. Co więcej, potwierdzają to badania naukowe, a z nauką nie można przecież dyskutować. Zobacz, z jakich powodów warto mieć kota!

Właściciele kotów żyją dłużej!

Szukasz recepty na długowieczność? Spraw sobie kota! Nie jest to wcale żart, badania potwierdzają, że osoby, które otaczają się kotami, żyją znacznie dłużej. Ta różnica w stosunku do ludzi, którzy nie mają kontaktu z tymi słodkimi futrzakami, wynosi nawet około 5 lat! Nie jest to może ogromna liczba, ale pomyśl, ile dzięki niej zyskujesz.

Mruczenie kota przynosi ukojenie

Jeżeli masz kota, to każdego dnia słyszysz, jak delikatnie mruczy, zwłaszcza gdy go drapiesz za uszkiem. Ten dźwięk uważasz zapewne za przyjemny i nic w tym dziwnego. Co więcej, dowiedziono, że drgania akustyczne o „kociej częstotliwości” pozytywnie wpływają na nasz układ nerwowy, przez co łatwiej nam się zrelaksować. Jeśli więc chcesz się odprężyć, to koniecznie zaadoptuj kota. Wspólne wylegiwanie się na kanapie także ma wiele plusów.

Kot jest bardziej ekologiczny niż pies

Co to właściwie oznacza? Badania wykazują, że koty jedzą o wiele mniej od psów, a ponadto ich pokarm nie wpływa tak negatywnie na środowisko, jak psia karma. Tym samym koty emitują o wiele mniej dwutlenku węgla, który jest szkodliwy dla otoczenia. Przewaga psa nad kotem została zatem obalona raz na zawsze!

Boisz się gryzoni? Już nie musisz!

W domach, zwłaszcza o większej powierzchni często mamy do czynienia z plagą gryzoni, co z pewnością nie jest przyjemne. Latem pojawia się za to mnóstwo muszek oraz innych owadów. Wyeliminować pomoże je obecność kota. Ganianie za owadami to jedno z jego ulubionych zajęć, ponadto uwielbia polować na myszy, przez co niechętnie przekraczają próg naszego domu. Musimy pamiętać jednak, żeby nie stosować środków trujących, które mają zlikwidować szkodniki, ponieważ możemy w ten sposób zatruć także naszego pupila.

Kot to doskonały przyjaciel!

Nie od dzisiaj wiadomo, że zwierzęta potrafią być wspaniałymi przyjaciółmi, a ich relacja z człowiekiem należy do wyjątkowych. Wie o tym każdy, kto choć raz miał własne zwierzątko. Nie prawdą jest, że koty chodzą wyłącznie własnymi ścieżkami i nie szukają kontaktu z człowiekiem. Większość ras niemal cały czas pragnie być w pobliżu swojego właściciela, niektóre z nich wręcz silą się, aby znaleźć się w centrum uwagi. Co więcej, kot jest znacznie czystszy od psa i sam dba o swoją higienę. Zazwyczaj ma mniejszy rozmiar, dzięki czemu łatwiej go ze sobą zabrać. Niektóre z powodów mogą brzmieć zabawnie, nic w tym dziwnego, gdyż zostały opisane z przymrużeniem oka, niemniej podane w nich informacje są potwierdzone (przynajmniej przeze mnie!). Naprawdę istnieją badania, których wyniki wykazały, że właściciele kotów żyją dłużej (możecie to sprawdzić!). Jeżeli więc jeszcze nie macie kota, to koniecznie powinniście się zastanowić nad jego posiadaniem.

55 lat temu