Książę Leon. Kot, który żyje z nami od ponad trzech lat. Kot, który wytrzymywał moje studenckie życie, moje okresy samotności, a teraz wytrzymuje zabawy ciekawskiego Kropka. Kot, który powinien dostać złoty puchar za cierpliwość. Kot, który – jestem prawie pewna! – powinien być wiernym psem, tylko urodził się pod postacią puchatego, siedmiokilogramowego kocura.

Decyzja o przyjęciu kota do mojego życia była jedną z lepszych decyzji, jakie podjęłam. Zyskałam wiernego towarzysza codzienności, ciepłe, bijące serduszko i kompres na rozpacz. Kiedy tylko było źle, wystarczyło, że wzięłam w ramiona siedem kilogramów i już było lepiej. Koty mają niesamowitą moc wysysania złej energii. Jestem przekonana, że składują ją w żwirku. To znaczy, tą złą energię.

purina-one-3

I tak, Leon daje mi od siebie naprawdę wiele (łącznie z sierścią, tutaj jest najbardziej hojny), ale i przyjmuje z wdzięcznym machnięciem ogona to, co od nas dostaje. To znaczy, umówmy się: Leon jest kotem wymagającym.
Czesanie? Tak, poproszę, co drugi dzień, porządnie, dwiema różnymi szczotkami dla lepszego efektu. Pazury? Tak, bardzo chętnie. Inaczej wydrapię ci dziurę w rajstopach. Żwirek? Im częściej wymieniany tym lepiej, bo inaczej protekcjonalnie wygrzebuje go poza kuwetę. Kocia karma? Kocia karma nie może być BYLE JAKA. Co dwa miesiące zamawiam zapas ULUBIONEJ karmy mojego kota.

A wiecie co się dzieje, kiedy ulubiona karma mojego kota pozostaje ulubioną przez dłuży czas? Kiedy od kilkunastu miesięcy w misce spotyka to samo danie, tyle, że w różnych wariantach smakowych?
Wtedy następuje bunt. A bunt w wykonaniu księcia Leona to wcale nie taka prosta sprawa. Chłopak niestety nie powie co jest grane, nie napisze na kartce ani nie pokaże łapą. Za to ostentacyjnie przesuwa wszystkie rzeczy ustawione na wysokościach: od blatu kuchennego po komody i szafy. Wiecie co chce wtedy przekazać? Że czas na zmiany!

purina-one-5

W ostatnim czasie mieliśmy możliwość skosztowania nowej (dla Kota Leona) suchej karmy. Celowo piszę w liczbie mnogiej, bo jak się pewnie domyślacie, dziecięce rączki chwycą wszystko. Na szczęście o ile Kropek szybko określił sobie zdanie o nowej karmie kota Leona, tak książę Leon z wdzięcznością zamachał ogonem i mrucząc pod nosem od razu zabrał się za pyszne chrupki. Nic dziwnego, ostatni raz suchą karmę zmienialiśmy… nigdy. A nie, przepraszam. W pierwszym roku szukaliśmy takiej, która faktycznie zasmakuje futrzakowi.

purina-one-2

I właśnie z tej okazji, że Kot Leon potrzebował urozmaicenia, postanowiliśmy włączyć się do 3 tygodniowego wyzwania Purina One . Kto wie, może zaprzyjaźnimy się na dłużej?

Od ponad tygodnia bierzemy udział w wyzwaniu – Wy też możecie! Wystarczy, że zarejestrujecie się na stronie Kociarze.pl.

Czy po zmianie karmy widać już jakąś różnicę? Po tam krótkim czasie zauważyłam przede wszystkim częstsze zaglądanie do miski z chrupkami. Karma, którą wybrałam dla Leona to karma dedykowana kotom sterylizowanym. Co będzie dalej? Zobaczymy!

O co chodzi z 3 tygodniowym wyzwaniem?
Przez trzy tygodnie testujecie razem z Waszym futrzakiem kamę Purina One. Trzy tygodnie to wystarczający czas, aby zauważyć różnicę w stanie zdrowia i wyglądzie pupila. Błyszcząca, gładka sierść, bystre oczy i dodatkowy zastrzyk energii? Sprawdźmy!

purina-one-1

Dodatkowo, biorąc udział w wyzwaniu, możecie wygrać roczny zapas karmy Purina One, bony o wartościach: 150, 300, 500 zł do wykorzystania w partnerskim sklepie internetowym oraz gadżety: miski, torby na ramię dla Kota oraz kocia kanapa.

kolaz-1

Jak zacząć? Wystarczy zarejestrować się tutaj i opublikować zdjęcie swojego pupila. A potem? Trzeba działać według wskazówek, które otrzyma każdy uczestnik wyzwania. Porady, informacje, wskazówki – to wszystko, dzięki czemu 3 tygodniowy program będzie można wdrożyć i przejść bez najmniejszego problemu. Dodatkowo, prowadząc notatki i umieszczając w serwisie pamiętnik z wyzwania, zwiększacie swoje szanse na zdobycie wspaniałych nagród. Dozwolone są zdjęcia, grafiki, filmy, opowiadania, im bardziej kreatywnie tym lepiej. Aktywność na profilach innych osób również jest premiowana, tak samo jak udzielanie odpowiedzi na pytania ankietowe.
To co, widzimy się na wyzwaniu?

Wpis powstał we współpracy z serwisem kociarze.pl

O mnie: Zobacz wszystkie posty Strona autora

Nadine Lu

24 latka z Końca Świata. Młoda Mama, świeża Żona Pana Wysokiego, Blogerka, przyszła autorka bestsellerów.

 • Leon to ma dobrze! Ale kompletnie go rozumiem – bo Nitka jest identyczna. Byle jakiej karmy nie ruszy, szaszetka musi być określona, tak jak i suche 🙂 Jeszcze jakby chciała się tak przytulać jak Leon – to by było dobrze! <3

 • Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to kto wie, może niedługo będę miała własnego Leona… 🙂

 • Zosia Momot

  Oj, przydałby mi się teraz kot jako towarzysz w samotne, zimowe wieczory 🙂

 • Zawsze jak piszesz o Leonie, żałuję, że nie mogę mieć kota. On jest taki mięciusi! Jestem bardzo ciekawa, czy Ono zaprzyjaźni się z kotką moich rodziców tak, jak Kropek polubił się z Leosiem 🙂

 • Iga

  Szkoda. Kolejne fajne miejsce w sieci zmienia się w portal reklamowy.

  • recenzjedomi

   Mam dokładnie takie samo odczucie :/

 • recenzjedomi

  Przecież ta karma to shit jakich mało.Wystarczy skład poczytać,w życiu nie kupiłabym takiego badziewia mojemu kotu.

 • Kiedy wrócą stare posty? 📚

UA-36089368-1